למרות שמרגיש שהתקופה הזאת מאחורינו, עדיין חשוב להקפיד על ההנחיות: איך מארגנים חתונה בעידן הקורונה?

מגפת הקורונה חוללה שינויים דרמטיים בכל תחום בחיים, כולל ענף האירועים שכמעט ונסגר כולו בעקבות הסגר. למרות שמבצע החיסונים הצליח וכעת נתוני התחלואה נמצאים בירידה, ארגון חתונה על רקע אי הוודאות הוא מאתגר בעבור כל זוג שרוצה להימנע מהדבקה המונית אבל גם ליצור אירוע משמעותי ובלתי נשכח. אם גם אתם נמצאים כעת בתהיות לגבי ארגון חתונה בעידן של מגפה כלל עולמית, במדריך הבא החלטנו להציג לכם את כל הטיפים לארגון מוצלח. מוכנים? בואו נצא לדרך!

ביצוע בדיקות קורונה לכל האורחים

חלק בלתי נפרד מתהליך של תכנון חתונה בעידן הקורונה חייב לכלול גם ביצוע של בדיקות קורונה מהירות עוד בכניסה, לכל האורחים המוזמנים. כדאי לעשות בדיקת אנטיגן מהירה באמצעות חברה מקצועית וזאת בשל העובדה כי מדובר בכלי החשוב והטוב ביותר לטובת בחינה האם יש נשא של הנגיף שיכול להדביק ובהתאם לכך לגרום להדבקה המונית, כפי שהתרחש בלא מעט אירועים במשך השנתיים האחרונות. הזמנה מראש של ערכות הבדיקה לצד יצירת קשר עם חברה מהווה את הדרך הטובה ביותר להבטיח כי חולי קורונה לא ישהו באירוע וחלילה ידביקו אתכם או את האורחים שנמצאים בסיכון, בייחוד בקרב הקהל המבוגר יותר.

הפקה באמצעות ליווי מקצועי

הפקה של חתונה היא אתגר משמעותי, בין אם מדובר באירוע קטן ובוודאי אם מדובר בחתונה גדולה. מאחר ומגפת הקורונה יוצרת קשיים נוספים, רצוי ליצור קשר עם מנהל הפקה המתמחה בתחום של חתונות, וזאת מתוך מטרה להסיר מכם את המשימות הקשות כמו למשל שיחות מול ספקים, לצד היכולת לנצל את הידע המקצועי לטובת הפקה של חתונה מקורית המשלבת אלמנטים שיהפכו אותה לבלתי נשכחת. בשביל לאתר את המפיק הטוב ביותר, רצוי להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות אשר מהוות כר פורה לידע כמו גם איתור של בעלי מקצוע מומחים שיספקו לכם את המעטפת לה אתם זקוקים, בייחוד בזמן תקופה רגישה כמו תקופת הקורונה.

 

 

ניהול רשימת מוזמנים

אלמנט משמעותי בתהליך של תכנון חתונה כולל כמובן את רשימת המוזמנים. מומלץ לעבוד עם טבלת אקסל אותה מעדכנים בהתאם לאישורי ההגעה, כאשר צריך לקחת בחשבון כי אחוז הביטול עשוי להיות גבוה יותר בעקבות חשיפה לחולה קורונה או הידבקות בנגיף. על כן, רצוי לצמצמם עד כמה שאפשר את הרשימה ולוותר על מעגלים רחוקים שעלולים לבטל, וזאת כחלק מהבנה כי הגרף של מספר הנדבקים עולה ויורד באופן מתמיד. היעזרו באפליקציה ייעודית לטובת ניהול מערך המוזמנים, ובדיקה גם באותו יום של החתונה לגבי אישורי ההגעה הסופיים.

שמירה על ריחוק חברתי

מאחר וחלק בלתי נפרד מהתמודדות עם המגפה כולל שמירה על ריחוק חברתי, חשוב לוודא כי נשמר מרחק בין השולחנות של לפחות שני מטרים במידה ומדובר באולם, ובמידה ומדובר באירוע שנערך בבית, שמרו על מרחק סביר מתוך מטרה להימנע מהתקהלות והתפשטות של הנגיף. בנוסף, רצוי להניח על השולחנות כמו גם בשירותים מגבונים לחיטוי וכן אלכוהול ג'ל, כחלק משמירה על היגיינה.

לסיכום

ארגון חתונה בזמן מגפה הוא אירוע יוצא דופן ובעל משמעותיות נרחבות גם מבחינת ההפקה וגם מבחינת היכולת לשמור על ההמלצות של משרד הבריאות. יצירה של מעטפת ביחד עם אנשי מקצוע וכן יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן תאפשר לכם להפיק אירוע חלומי, גם בזמן מגפה כלל עולמית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.