לחיי עתיד המדינה: איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם פועלים למען הפריפריות בישראל

עתיד המדינה עומד לנגד עיניהם של מייסדי עמותת אחינועם אשר הקימו את העמותה מתוך חובה ערכית ומוסרית לטובת העתיד של מדינת ישראל. העבודה החברתית הענפה היא זו שהופכת את העמותה הזו לבעלת חשיבות במרקם הישראלי, הן בשל העבודה המאומצת המתבצעת בכל רחבי הארץ ועם שימת דגש על אזורי הפריפריה אבל גם בשל הסיוע והתמיכה בעבור בני ובנות נוער. בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות העמותה אותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי.

פעילות ענפה למען הפריפריה בישראל וצמצום פערים

את עמותת אחינועם הקימו האחים לבית משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי בשנת 2018. כמי שנולדו וגדלו באזור הפריפריה ובעיר צפת ומשתייכים למשפחה שורשית ובעלת ערכים ציוניים, החליטו המייסדים להקים את העמותה ולגייס מתנדבים אשר יסייעו לטובת צמצום הפערים וכן חיזוק הפריפריה. במסגרת הפעילות מקדמת העמותה שורה של פרויקטים, כמו למשל פרויקט שיפוץ של ספריה בעיר צפת, כחלק מהבנה כי תשתית חינוכית איכותית היא בעלת השפעה ישירה על היכולת של התלמידים והתלמידות להגשים את הפוטנציאל הטמון בהם. חלק מהותי מהתוכנית הזו מתמקד גם בקידום של חינוך מוזיקלי, כאשר מה שהחל בתור פיילוט עתיד להתרחב לערים נוספות, כל זאת בסיוע מלא מצד העמותה והמתנדבים וכן באמצעות יצירה של שיתופי פעולה עם גורמי החינוך והרווחה בערי הפריפריה.

 

 

חלק נוסף בחיזוק של הפריפריה נובע בעקבות עבודת שטח מאומצת אותה מבצעים המתנדבים של העמותה, כחלק מתוכנית אשר מתמקדת באיתור של בני ובנות נוער המוגדרים כנוער בסיכון אולם אינם מוכרים על יד רשויות הרווחה. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה ליווי ארוך טווח שמתחיל החל מגיל 16 ונמשך עד לגילאים בוגרים יותר, כחלק מבנייה של מעטפת מלאה שנועדה לספק למשתתפים יכולת להגשים את עצמם ואת השאיפות המקצועיות שלהם – החל מסיום הלימודים עם תעודת בגרות מלאה ועד שילוב בצבא, באקדמיה ובשוק התעסוקה.

תוכנית ליווי ארוכת טווח בערי הפריפריה

תוכנית הליווי ארוכת הטווח מתבצעת לא רק בעבור נערים ונערות המוגדרים בסיכון אלא בעבור כל תלמיד ותלמידה אשר רוצים לקחת חלק, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מערכת אשר פועלת בעבורכם ובשבילם, באמצעות התאמה של תוכנית פרטנית הנתפרת בדיוק לצרכים שלהם. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו רואים בפעילות הענפה הזו כחלק מהותי מחיזוק של הפריפריה וכן צמצום הפערים שהופכים לנושא משמעותי מאוד בעשור האחרון, לא מעט בזכות ההבנה כי מדובר בנושא מהותי שמשפיע על היכולת של נערים ונערות להגשים את עצמם, בייחוד על רקע של מצב כלכלי או מרחק גיאוגרפי מליבת העשייה. על כן, פועלים בעמותה לטובת צמצום הפערים באמצעות יישום של תוכניות חברתיות, החל מתוכנית הליווי הפרטנית ועד שיפוץ ספריות.

לסיכום

כמי שנולדו וגדלו בפריפריה, רפי אדרעי ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי מקפידים על קידום של תוכניות חברתיות פורצות דרך, כאשר מידע נוסף ניתן לקבל דרך האתר הרשמי. בכך, תוכלו לא רק לתמוך בפעילות של העמותה הזו אלא גם לקחת חלק פעיל בתוכניות שונות כמו למשל תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה התמקדת בחלוקה של מחשבים מחודשים וחדשים לתלמידים באזור הפריפריה ובכל רחבי הארץ. מאז שנת 2018 הצליחה העמותה לסייע לאלפי נערים ונערות מכל רחבי הארץ, כל זאת בעשייה מבורכת המתבצעת בהתנדבות מלאה ומתוך חובה מוסרית וערכית לדאוג לעתיד של מדינת ישראל.