סטרס בארגון חתונה: כל הדרכים להירגע

החתונה שלכם בפתח ואתם מתרוצצים ממקום למקום כי יש לא מעט מה לעשות לקראת היום הגדול. ארגון חתונה זה לא דבר קל, ויש לא מעט דברים לסדר ולסגור החל מארגון האירוע ובחירת ספקים שיתאימו לתכנון שלכם עד התמודדות עם דרישות המשפחה וגיוס תקציב מתאים. בשל כל אלה אתם בוודאי מוצאים עצמכם בלא מעט סטרס ומתחים ולכן חשוב שתגיעו לחתונה רגועים ושלווים כדי שתוכלו להנות מכול רגע. אז איך מרגיעים את הלחץ שלפני חתונה? הנה מספר טיפים טובים:

רגיעה בחדר מלח

אם תרצו להגיע למנוחה ולנחלה תוכלו לבקר בחדרי מלח טבעיים. חדרים כאלה נמצאים מתחת לאדמה ומטרתם לרענן ולחדש את הגוף ואת האנרגיה, לפתוח את הנשימה, להרגיע את המחשבות ואת הגוף ולספק נתקן חיוני לפתיחת דרכי הנשימה ולסמפונות. חדרי מלח מלאים במלחים מהמסד עד הטפחות ומרוססים בהם מלחים בריאים וטבעיים שעושים טוב לגוף ולנפש. המרכיבים שבמלח עוזרים להירגע ולנוח והטיפול מומלץ לזוגות לפני חתונה או אפילו לכלה שיכולה לבלות במקום עם חברות במסיבת הרווקות.

יום ספא

אם אתם רוצים להכנס לאווירת ירח דבש עוד לפני החתונה ולהגיע רגועים לחופה, תוכלו לקחת לכם יום ספא כדי להירגע. הזמינו את הספא בבוקר החתונה או יום אחד לפני היום הגדול והזמינו מראש עיסוי זוגי מרגיע. כשאתם נמצאים בספא הכנסו למתקני הספא המרגיעים כמו ג'קוזי סאונה ובריכה מחוממת והשתזפו בזהירות על פת הבריכה עם קרם הגנה  כדי שתגיעו שזופים רגועים ונינוחים ליום הגדול.

תרגול מדיטציה

נסו לתרגל בכול יום מדיטציה שתעזור לכם להירגע, להשקיט מחשבות ולהוריד את קצב פעימות הלב במידה והן מואצות מידי. התחילו לתרגל כבר עכשיו 5 דק- מדיטציית מינדפולנס (מדיטציית קשיבות) עד יום החתונה, ותוכלו להוריד מתחים ולהתמודד עם אתגרים. מדיטציה הוא הרגל שכדאי לסגל לעצמכם גם אחרי החתונה. בין היתר מומלץ ללמוד כיצד לנשום נכון כדי להרגיע תאים עצביים במוח מה שיעזור לכם לעבור את ארגון החתונה בשלווה וגם לצעוד לחופה כשאתם שמחים ורגועים. תרגול נשימה נכון שירגיע את מערכת העצבים הוא כזה שבו לוקחים נשימה ארוכה של 4 שניות עוצרים את הנשימה ל4 שניות ומשחררים אוויר מהאף ל4 שניות. חזרו על התרגיל 5 פעמים בכול יום.

סטרס בארגון חתונה: כל הדרכים להירגע

אכלו נכון

נסו להימנע מאכילת אוכל שיכול לגרום למצב רוח ירוד לחוסר אנרגיה ודיכאון. המנעו מאכילת מזון מעובד שיש בו הרבה סוכר לבן. נסו להפחית את כמות הלחמים שאתם אוכלים ואם אתם חייבים לאכול לחם כדי לשבוע – מומלץ לבחור לחם כוסמין. ביום החתונה עצמו אכלו בעיקר ירקות וגבינות עשירות בסידן, ונסו לא לאכול אוכל כבד כמו בשר עם שומן כדי שהקיבה שלכם לא תהיה עצבנית. שתו תה מחליטה טבעית כמו כזה שיש בו מרווה ג'ינג'ר נענע וקמומיל וכדאי להתחיל בשינוי התזונה לפחות שבוע לפני החתונה.

האצילו סמכויות

אל תיקחו את כל עול הארגון עליכם. נסו להאציל סמכויות בין חברים ובני משפחה. למשל, תוכלו למנות חבר שאוהב לשתות אלכוהול איכותי על בחירת המשקאות, ארגון הבר ובחירת משקאות לקבלת פנים. על האחיינית תוכלו להטיל את סידורי הפרחים על השולחנות. נסו לבקש עזרה ותגלו שיש לא מעט אנשים שיכולים ורוצים לעזור.

אז זה הזמן להרגיע ולהגיע שלווים ורגועים לחתונה…