אירוע נעים מתחיל בנשימה נקייה: כל הדרכים להיפטר מליחה באופן טבעי

אם יש לכם אירוע בקרוב ואתם ממש לא מצליחים להפטר מצינון וליחה: חשוב שתדעו כי יש דרכים טבעיות להיפטר מליחה. ליחה היא רוק שנמצא במערכת הנשימה ומעורבב עם ריר שמגיע אל הפה ויוצא באמצעות שיעול או יריקה. מצב זה אינו נעים בעיקר כשמדובר בליחה מוגברת עם צינון או שיעול. לפני חגיגה או מפגש חשוב, כדאי להפטר מהנוזל הזה ולהפחית אותו כדי שלא יפריע להנאה.

אם אתם רוצים לדעת מה יכול לגרום לליחה, תוכלו לקרוא מאמר שיכול לתת לכם עוד כמה דרכים יעילות לטיפול בליחה וגם יסביר יותר לעומק על החומר הזה שנמצא בגופינו. אבל איזה דרכים טבעיות יש לטיפול בליחה? הנה כמה הצעות:

שתיית חליטות תה

חליטות תה שיכילו שורש ג'ינג'ר מרוסק, ציפורן, לימון ושאר צמחי מרפא ותבלינים נוגדי ליחה יכולות להקל על המצב. חלטו כל יום חליטה שיש בה שורש ג'ינג'ר ולימון בתוספת נענע או מרווה וציפורן ותוכלו להרגיש הקלה לפני אירוע חשוב.

הימנעות מעישון

אם אתם מעשנים ניקוטין או קנביס בתפרחת כדאי להימנע מעישון לפני אירוע. עישון גורם להיווצרות ליחה בשל זפת שמצטברת בקני הנשימה. עישון ניקוטין יגרום לדיכוי פעילות תקינה של מערכת הנשימה ויגרום לנזקים רבים. הפסקת עישון תוביל לפחות ליחה וגם להפסקת השיעול מטריד שקיים בקרב מעשנים כבדים.

אירוע נעים מתחיל בנשימה נקייה: כל הדרכים להיפטר מליחה באופן טבעי

וודאו שיש יותר לחות באוויר

אוויר לח יותר יסייע לצמצם את כמויות הליחה בגרון, לכן מקלחת של אדים חמים או אמבטיה חמימה לפני אירוע יכולה להפחית את כמויות הליחה. גם שאיפה של אדים ממים שתחממו בסיר גדול יכולה לפתוח את קני הנשימה ולהוביל להקלה משמעותית בנוזל המעצבן הזה.

הקפידו על שתיית מים

הקפידו לשתות נוזלים כמו תה ללא קפאין ובעיקר מים. מים מטהרים את הגוף ואת מערכת הנשימה והם יעזרו לחילוף חומרים טוב יותר, כך שאם יש רעלים בגוף שגורמים לליחה או חיידקים – יהיה קל יותר להפטר מהם. בין היתר מומלץ לגרגר מי מלח כדי להקל על הנשימה ולהפחית ליחה.

היעזרו בוויטמינים ובתוספי תזונה

העזרו בוויטמינים כמו ויטמין C וויטמין D שמכניסים המון אנרגיה לגוף, מחזקים את המערכת החיסונית ומונעים צינון. בחרו פירות כמו תפוזים ושאר פירות הדר, אכלו אבוקדו והמנעו מפירות שמעודדים ליחה כמו בננות. אחד מתוספי התזונה המומלצים במקרה של צינון וליחות הוא תוסף תזונה שמגיע מעלי מורינגה. העלים מכילים מינרלים וויטמינים באחוזים גבוהים וחומצות אמינו חיוניות. תוסף תזונה כזה יחזק את המערכת החיסונית, ויעזור להקל על סימפטומים של אסטמה וברונכיטיס כמו גם יעלה את רמת האנרגיה בגוף.

אכלו תערובת של שום, בצל ודבש

כן, מדובר בתערובת די דוחה שאולי תעורר רפלקס הקאה, אבל בהחלט תעזור להפיג שיעול מעצבן ומטריד ותסייע להפחית ליחה. גרדו לתוך קערה בצל עם שום והוסיפו דבש. ערבבו ואכלו כפית אחת או שתיים לפני השינה. את הפעולה מומלץ לבצע כמה ימים לפני האירוע כדי למנוע יציאה של ריח רע מהגוף.

לסיכום, לצד תרופות מרשם של רופא מטפל שיכולות לסייע בטיפול בליחה, אפשר למצוא לא מעט פתרונות טבעיים. כיום לא מעט אנשים בוחרים דרכים טבעיות לטפל בגוף כדי להימנע מנטילת כדורים שיש בהם מרכיבים כימיים. לכן כדאי לנסות טיפול טבעי ולראות כיצד אתם משנים את אורח החיים שלכם לטובה על מנת למנוע ליחה ושאר בעיות במערכת הנשימה.