בר מצווה: 4 דרכים מקוריות לחגוג!

אחד המנהגים החביבים ביותר על נערים, הוא כשהם מגיעים למצוות, הלוא הוא גיל 13, בו חוגגים את בר המצווה. יש לא מעט דרכים מקוריות לחגוג את האירוע, כשברוב המקרים מדובר בחגיגה מרגשת באחד מאולמות האירועים ברחבי הארץ. אם אתם רוצים לחגוג את בר המצווה של ילדיכם באופן שונה, מיוחד ומקורי – ריכזנו בעבורכם 4 רעיונות שכדאי לקחת בחשבון.

"המרוץ לבר המצווה"

תכנית הריאליטי "המרוץ למיליון" היא בין התוכניות הפופולאריות ביותר בטלוויזיה, אז מדוע שלא ניעזר בקונספט הייחודי הזה ונבנה חגיגת בר מצווה מדליקה ומיוחדת? מה צריך לעשות? ובכן, תחילה חשבו אם תרצו לכלול בחגיגה את חבריו של הילד או שמא תעדיפו לחגוג את האירוע באופן מצומצם ומשפחתי. לאחר מכן, חפשו לוקיישנים ייחודיים מחייו של הילד, למשל הגן בו היה בצעירותו, בית הספר היסודי, החוג הראשון שלו וכו', ונסו למצוא משימה מעניינת לכל לוקיישן. לאחר מכן תוכלו להכין את הכרטיסיות כשהקונספט הוא ברור: רק לאחר שהילד צולח משימה, הוא מקבל את הרמז למשימה הבאה. ומה מחכה לו בסוף היום? רכשו קופסה ומלאו אותה במגוון רחב של מתנות, או לחלופין, התחנה הסופית תהא חגיגה ביתית וארוחת ערב מושקעת ומיוחדת.

טיול שורשים

אחד הדברים החשובים ביותר, הוא להכיר את ההיסטוריה המשפחתית – דבר שלא תמיד מקבל את מלוא תשומת הלב בקרב ילדים (למרות עבודת השורשים שעליהם להגיש בגילאים הללו). תוכלו לתכנן טיול שורשים ייחודי, בו תטוסו יחדיו לארצות המקור של המשפחה, תראו את הבתים הישנים (אם עדיין קיימים), וכמובן – הצטיידו בסיפורים המשפחתיים שעברו מדור לדור. במהלך טיול השורשים ניתן למצוא אטרקציות שונות, מקומות תיירותיים ולוקיישנים אטרקטיביים. כדאי להביא עמכם מצלמה איכותית על מנת שתוכלו להנציח את חגיגת בר המצווה הייחודית הזו.

בר מצווה בכותל

אחד המקומות המרגשים והקדושים ביותר ביהדות, הוא הכותל המערבי. לא מעט נערים נוהגים לחגוג את בר המצווה שלהם בכותל, כשמשפחתם מלווה אותם במהלך האירוע. אם אתם מעוניינים בבר מצווה שמשמרת את המנהגים היהודיים, ומבלי לקיים אירוע גדול – בר מצווה בכותל המערבי זה הפתרון האידיאלי ביותר בעבורכם.

מסיבה בלופט או ווילה

אם בכל זאת תעדיפו לערוך אירוע, תוכלו לצאת מהשבלונה ובמקום לקיים את החגיגה באולם אירועים – שכרו לופט או ווילה. היתרון במקומות הללו הוא שהם מכילים אטרקציות שונות כמו חדרי קריוקי, בריכות, מערכת קולנוע ביתית וכו', שכן אלה עשויים להעסיק את הילדים ולהעניק להם חוויה בלתי נשכחת. מוטב לברר מבעוד מועד מהם השירותים שיוענקו לכם במעמד ההשכרה, ייתכן וקייטרינג או דיג'יי יהיו כלולים במחיר וייתכן גם שלא – לכן חשוב לברר זאת מראש ולהיערך בהתאם.

 

בר מצווה הוא ללא ספק אחד מרגעי השיא בחייו של כל נער, כשחלק בוחרים לציין את המאורע באירוע גדול באולם אירועים, וחלק מעדיפים דווקא חגיגה אינטימית. בחרו את הדרך האידיאלית ביותר בעבורכם לחגוג, והתחילו לתכנן את בר המצווה של בנכם. מזל טוב!