מה להכין לקראת החתונה שלכם?

כבר החלטתם על עיצוב של הזמנה, בחרתם את הקינוח החמישי, הודעתם לכל החברים הקרובים ואפילו התחלתם לחשוב על ירח הדבש. עם זאת, יש להכיר בעובדה שבכל הנוגע לחתונה אתם חסרי ניסיון, ועל כן אין כמו ללמוד מניסיונם של אינספור חתנים וכלות, כי למה לחזור על אותה טעות, במיוחד אם מספר פעולות פשוטות יסגרו עבורכם את הפינה. מכאן שאם גם אתם עומדים להעלות הילוך, מוטב שתכירו מה באמת צריך להכין לקראת היום הגדול, כי למרות שממש מתחשק להכין שמלת כלה להחלפה וחולצה עם הדפס מצחיק לחתן, קיימים פריטים נוספים שאסור לשכוח – לגזור ולשמור.

מתחילים מלמטה – נעליים לרחבה

נתחיל עם טיפ לכלה – בין אם את מורגלת בהליכה על נעלי עקב ובין אם לא, יש להכיר בעובדה הפשוטה שנעלי עקב אינן נוחות לאורך זמן, ובמיוחד אם מבקשים להיות שליטי הרחבה. אי לכך, לצד נעלי הכלה המרהיבות שבחרת לקבלת הפנים ולחופה, מוטב להכין זוג נעלי כלה נוסף, זוג שיהיה נוח, נמוך וכמובן שגם מרשים. מה עם החתן? ובכן אם הנעליים שלו חדשות, מוטב שגם הוא ישקול להביא זוג נוסף.

עולים למעלה – בגדים להחלפה

גם אם השכלתם לבחור בבגדים יפים ונוחים, לעולם אין לדעת אם החברים השיכורים שלכם לא יחליטו לשפוך עליכם כוס של יין אדום, ועל כן בגדים להחלפה תמיד מוטב לקחת, כאשר חולצת טריקו נוחה מהווה פתרון נהדר לחתן. מה עוד? ובכן ערכה פשוטה של חוט לבן, מחט תפירה וכמה סיכות ביטחון עשויה להוות גלגל הצלה, ולו כי המחוך נופל, הכתפייה נקרעה, התפר נפרם, החזייה זקוקה לחיזוק וכדומה. היכן שומרים את הכול? אצל בן המשפחה ש"זכה" להיות איש הקשר בחתונה. באותה נשימה נציין שיש להרחיק ממנו את עמדת האלכוהול, אחרת זה עשוי להיות מצחיק, אך רק ביום שאחרי.

הכנות לחתונה

מישהו הזמין טקסי?

זוכרים שאם שותים לא נוהגים? אז בטוח שאתם לא נוהגים! מה עושים? יש שתי אופציות: מוצאים את החבר הסחי ומיידעים אותו שהוא הנהג שלכם, ואם אין חבר שכזה, פשוט מזמינים מונית! כאן נציין שמוטב מראש להכניס לנייד טלפון של חברת מוניות שפועלת באזור.

על יד השידה

לאחר שחוזרים הביתה מהחתונה, רצוי לוודא שיהיה המשך הולם לערב, כאשר הגיוני לצפות שתחזרו עייפים, מבושמים קלות (או מאוד) ובמצב שמצדיק מקלחת דחופה. אי לכך יש לוודא שיחכו לכם מספיק מים חמים למקלחת ומומלץ לסדר מראש את חדר השינה, באופן נעים ושכולל מספר דברים חשובים, דברים כגון חומר להסרת איפור, אקמול (למקרה ששתיתם הרבה), בקבוק מים גדול (למקרה ששתיתם הרבה) ואם רוצים, אז גם מתנה קטנה לחצי השני שלכם – עבור הלילה הראשון כבעל ואישה.

תוכנית מבטיחה לבוקר שאחרי

חתונה מהווה אירוע סופר מרגש, אירוע מלא באמוציות ופרפרים בבטן. אי לכך לאחר שבמשך כמה שבועות מדברים ומכינים את אותן כמה שעות ולאחר שאותן כמה שעות נגמרות, חשוב שתהיה תוכנית כיפית עבור היום שאחרי, וזאת כי אחרי יום שכזה לא חוזרים לשגרה, אלא יש צורך בזמן איכות על מנת להפנים ולרכך אט אט את האופוריה הנעימה. מכאן שאם ישר ממשיכים לנופש אז מצוין, אך אם מבקשים לדחות את הנופש ובינתיים להישאר בבית, הרי שמוטב להחליט מראש מה עושים, כאשר מסעדה, טיול וקפיצה למשפחה מהווים אופציות מבטיחות.

מה עוד?

חשוב שתכינו את עצמכם שברור שתשכחו משהו וזה בסדר, כי עתה רשמית יש לכם האחד את השנייה וטעויות עשויות להיות משעשעות, במיוחד כעבור כמה שנים. אז התרכזו במה שבאמת חשוב ושיהיה המון מזל טוב!

קראו גם: רעיונות מקוריים לחתונה