עיצוב חתונה: מאיפה מתחילים?

כל כלה (ואולי גם חתן) מבקשת חתונה מושלמת, חתונה שבה הכול יקרה כמצופה, שום דבר לא יישכח, האורחים לא יפסיקו להעריף מחמאות, הרחבה תהיה מלאה, הצלחות יהיו ריקות בזמן שהבופה ימשיך להזרים מנות, התמונות יהיו מיוחדות וברורות, השמלה תתאים בדיוק, הנעליים יהיו נוחות, העיצוב יענה באופן מושלם על הקונספט, ההורים והחברים ייצאו מרוצים, הסאונד יהיה מדויק (הן ברחבה והן בעמדות הישיבה), המלצרים יגיעו לכל אורח, צלם המגנטים יצלם את כולם, הקינוחים יהיו סופר טעימים, החברים יהיו מפרגנים, האיפור ישרוד את כל הערב ובאופן כללי תסיימו את החתונה עם תחושת אופוריה מדהימה, תחושה שתלווה לקראת הפרק החדש כבעל ואישה.

היערכות עצמאית או מקצועית

נשמע מושלם? אכן, אך על מנת לחוות חתונה שכזו חשוב להבין כיצד ראוי להתנהל בשלבים שלפני ועל כן יש צורך בלא מעט שיעורי בית, מילוי משימות, חלוקת תפקידים, תיאום פגישות, סקר שוק, רשימת מטלות, התייעצויות, חיפוש אחר מוקדי השראה, רגישות, הקשבה להמלצות ועוד, כך שעוד בשלבי ההכנה חשוב להבין האם נעזרים במעצבת חתונות, או לוקחים נשימה ארוכה וממלאים את התפקיד באופן רגוע ובו זמנית מקצועי. כך למשל אם מחליטים לעצב את החתונה לבד ומבקשים להעניק לאורחים Giveaway, הרי שיש להבין האם מעדיפים להעניק עציץ או מפית רקומה (למשל עם השמות שלכם). לאחר שמקבלים החלטה, יש לדבר עם בעל עסק שמעניק שירותי רקמה ממוחשבת בחיפה, או לחלופין יש לברר אלו צמחים עונתיים מתאימים לעציצים קטנים.

חלוקת תפקידים

חושבים שיכולים לעמוד במשימה בעצמכם? נהדר! זהו אכן מבחן מעניין לזוגיות. עם זאת, אל תתפתו לחשוב ששניכם צרכים להשקיע באותה המידה, כי חלק מהכוח של זוגיות טמון בהכרת החוזקות והחולשות של כל אחד מהשלם. מכאן מי שיותר טוב בלסגור פרטים טכניים צריך להתמקד בכך ומי שיותר טוב במעוף ויצירתיות צריך להתמקד בעיצוב, חיפוש אחר נותני שירות וכדומה. חלוקה מעין זו מסייעת להרבה זוגות ומראש מבהירה תיאום ציפיות.

הכנה חשובה

על מנת שבאמת תוכלו לסכם בלב שלם שהחתונה הייתה מושלמת, חשוב שגם שלבי ההכנה יהיו מושלמים, משמע שלבי ההכנה צרכים להיות כמה שיותר נעימים, נטולי אגו, תסביכים ולחצים מיותרים. עם זאת, לא מעט כלות נוטות לאבד את הראש בזמן ההכנות, ועל כן רצוי להחליט מראש שאת אינה כלה שכזו, אלא כלה שפויה שזוכרת שסה"כ מדובר במאורע. אומנם מאורע מיוחד ומרגש, אך עדיין מאורע שאינו שווה כעסים והתפרצויות מיותרות. מכאן שחשוב שבני הזוג ינהלו מראש שיחה בה הם מסכמים שאם צד אחד מתחיל לאבד את זה, הצד השני מאפס ומרגיע – כי כזו היא זוגיות בריאה, כזו שנמצאת שם עבור הצד שני גם במצבים פחות נעימים.

כדאי לקרוא: איך לעצב אירוע מושלם?

מארז טיפים מועילים

אין כמו ללמוד מניסיונם של כלות וחתנים ועל כן נציין שמומלץ בחום למנות אדם קרוב שיהיה איש הקשר של מנהל האירוע, כך שאתם תהיו פנויים להתעסק במה שחשוב באמת – בהתרגשות מתובלת בשמחה. עוד טיפ חשוב הוא שאם ניתן, אל תחכו לשום דבר עד הרגע האחרון, פשוט כי אין טעם להלחיץ את עצמכם רגע לפני היום הגדול. מה עוד? כל מה שהגיוני עגנו בחוזה באופן מסודר. מדוע? כי ספקים נוטים להיות גרידים ולנצל את העובדה שאתם מעט מבושמים ומרוגשים. טיפ אחרון לדרך? אל תוציאו יותר מהרצוי, מדובר בהתחלה חדשה של שניכם כזוג נשוי, נסו להתחיל אותה עם כמה שיותר פלוס בחשבון עובר ושב. טיפ באמת אחרון? היו שם אחד בשביל השנייה, כל היתר לא באמת חשוב.