כדי שגם אתם תשברו את הכוס השנה: קבר יונתן בן עוזיאל הוא סגולה למציאת זיווג

מחפשים זוגיות בכל הכוח וזה פשוט לא עובד? ובכן – אפשר להירשם לאתרי דייטים, להירשם למפגשי פנויים פנויות, להיעזר בחברים וחברות שמכירים רווקים ורווקות ולחפש את החצי השני שלנו במרחבי הרשת. כל הדברים האלה הם נהדרים, אבל מה עם פנייה לכוחה של האמונה ולקדוש ברוך הוא? העולם הרוחני הוא עולם עשיר שמציע לא מעט סגולות למצבים שונים בחיים ובין היתר גם למציאת זוגיות. אחת הסגולות הגדולות ביותר היא בלי ספק ביקור בקברו של הצדיק הגדול יונתן בן עוזיאל שהוא סגולה למציאת זוגיות ולהקמת בית יהודי בישראל. אם עדיין לא שמעתם על המקום ועל יונתן בן עוזיאל, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

מיהו יונתן בן עוזיאל?

יונתן בן עוזיאל היה תנא בדור הראשון והוא נחשב לגדול התלמידים של הלל הזקן והוא זה שחיבר את תרגום יונתן לספר נביאים. מקום קבורתו נחשב עד היום מקום קדוש בגלל הגדולה שלו, ומעבר לכך – זהו מקום שעלייה אליו היא סגולה למציאת זוגיות ופריון.

מסורת העלייה לקבר

המסורת מופיעה לראשונה במגילת אביתר שכתב הרב אביתר גאון בסוף המאה ה-11, כאלף שנים לאחר פטירתו של יונתן בן עוזיאל. באזכור הזה לא ברור בדיוק היכן נמצא הקבר, אך לאחר במקורות לאחר מכן מתברר כי הקבר נמצא בעמוקה. אל הקבר נהוג לעלות בכל ראש חודש, באמצע החודש וביום פטירתו של יונתן בן עוזיאל – כ״ו בסיון. עם זאת, ניתן למצוא שם עולים לרגל בכל ימות השנה בגלל הגדולה של יונתן בן עוזיאל והאהבה הגדולה לדמותו. במאה ה-17 החל המנהג של עלייה לקבר לבקשת זרע בר קיימא, פרנסה טובה, בריאות טובה, זוגיות, נחת מהילדים ועוד.

כיום, ניתן לראות כאמור מדי יום עשרות עולים לקברו של יונתן בן עוזיאל ועוד הרבה יותר כשמדובר בימים המיוחדים בשנה. רבים מאד מהעולים הם רווקים ורווקות שמחפשים זוגיות ומגיעים במטרה כזו.

 

מקום מפגש למאמינים ומאמינות

באופן אירוני וייחודי למדי, קברו של יונתן בן עוזיאל הפך למקום של מפגש בין נשים וגברים. המקום הפך לכל כך פופולרי, כך שמדי יום יש שם נשים וגברים, כולם מאמינים ויראי שמיים במידה כזו או אחרת. כך קרה שהזדמנו להם למקום הרבה רווקים ורווקות והמפגש שם הוליד את הזוגיות, ולא מעט חתונות וילדים שנולדו בעקבות זאת. על פי ההשערה, מדי שנה מבקרים בקברו של יונתן בן עוזיאל לא פחות מ-12 זוגות בממוצע.

ההמלצה של כל הרבנים

כידוע – היהדות פנים רבות לה, ולא תמיד קיימת הסכמה בין רבנים ומנהיגים רוחניים שונים לגבי נושאים כאלו ואחרים. עם זאת, נראה כי דווקא הנושא של קבר יונתן בן עוזיאל הוא קונצנזוס לחלוטין. הוא נחשב עד היום כדוגמה ומופת לצדיקות ולאהבת השם, ונראה שזה לא ממש משנה איזה רב או מנהיג דתי תשאלו לגבי מציאת זוגיות, תקבלו ככל הנראה המלצה לעלות לקבר.

לסיכום

ביקור בקבר של יונתן בן עוזיאל הוא בהחלט סגולה למציאת זוגיות, והדבר הזה מוכיח את עצמו יום יום. אם גם אתם מחפשים את החצי השני שלכם ומתקשים למצוא, שווה בהחלט להמשיך ולחפש באופן אקטיבי בדרכים שונות, אבל כדאי תמיד גם לתת את האמונה בבורא שלנו. ביקור בקברו של יונתן בן עוזיאל זה משהו שבהחלט שווה לנסות, ולכו תדעו – אולי גם אתם תמצאו בקרוב את שאהבה נפשכם לאחר ביקור בקבר. שיהיה הרבה בהצלחה, וזכרו תמיד – ישועת השם כהרף עין!