בשעה טובה: המדריך המלא לשימוש שקיות חלב אם לאם הטרייה

הלידה היא אירוע מרגש ומשמח שהופך לאחד האירועים המיוחדים ביותר בחייהם של ההורים. כחלק מההסתגלות להורות, חשוב להכיר את שקיות האחסון לחלב אם. חלב אם הוא המזון הטוב ביותר לתינוק, וכך אומרים גורמי הרפואה ורופאים המתמחים בתחום התפתחות הילד. לחלק מהנשים יש צורך בשאיבת חלב ובאחסון שלו לצורך שימוש עתידי, ובמיוחד לשם כך קיימות שקיות חלב אם, שאותן ניתן להשיג בפארמים ברחבי הארץ. לפני השימוש הראשון, חשוב לדעת איך משתמשים בשקיות חלב אם ומאחסנים חלב על פי ההמלצות של משרד הבריאות.

מה זה שקיות חלב אם?

שקיות חלב אם הן שקיות שמיועדות לאחסון חלב אם לשימוש מאוחר יותר, לאחר שאיבה של החלב באמצעות משאבת חלב. השקיות מאפשרות אחסון בתנאים סטריליים, ומתאימות לאחסון של מזון המיועד לתינוק. מדובר באמצעי נוח וזמין לאחסון של חלב האם ושימוש בו בזמן המתאים לצורך האכלת התינוק.

איך בוחרים שקיות חלב אם?

ראשית, חשוב לבחור בשקיות חלב אם שנמכרות במקור מהימן ומוכר, כמו רשת פארם מוכרת. חשוב לבחור בשקית שלא מכילה ביספינול, ושיש לה תכונה של שמירה על טריות החלב. כדי לדעת את זה כשקונים את השקית אונליין, תוכלו לצפות בעמוד המוצר באתר לפני שתבחרו את השקית ותוכלו לקבל את כל הפרטים האלה. נוסף לכך, חשוב לבחור בשקיות בעלות סגירה כפולה לשימוש נוח, וכמובן שהן מתאימות להקפאה במקפיא וגם לשימוש במקרר, כדי שתוכלו לבחור את אופן האחסון המועדף והרצוי עבורכם.

בשעה טובה: המדריך המלא לשימוש שקיות חלב אם לאם הטרייה

איך משתמשים בהן?

לאחר שאיבת החלב באמצעות משאבת חלב, יש לאחסן את השקית במקרר או במקפיא בהתאם להוראות משרד הבריאות.

קירור

על פי הוראות משרד הבריאות, יש לשמור חלב אם במקרר עד שמונה ימים, בתנאי שלא הוקפא והופשר. אם החלב הופשר מהקפאה, יש לשמור אותו במקרר עד 24 שעות בלבד.

הקפאה

להקפאה יש מספר המלצות הנוגעות גם לאופי השימוש במקרר. במקפיא סטנדרטי, ניתן להשאיר חלב אם בהקפאה עד שלושה או ארבעה חודשים. אם מדובר במקפיא בעל יכולת הקפאה חזקה יותר של עד מינוס 18 מעלות צלזיוס (לשם השוואה, מקפיא ביתי סטנדרטי מקפיא בין 4 ל-6 מעלות צלזיוס) ניתן להקפיא את חלב האם לטווח זמן ארוך יותר של כחצי שנה ואף יותר.

מה עוד חשוב לדעת בנושא?

  • לפני שאיבת החלב ושימוש בשקיות חלב אם, יש לוודא שהידיים נקיות.
  • שמרו על קור רוח – במיוחד עבור אימהות טריות, כל הסיפור עשוי להיות מעט מבלבל. אל תילחצו, קראו את הוראות משרד הבריאות, ובהתאם לצורך ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי לקבל הוראות מדויקות וברורות.
  • השקיות לשימוש חד פעמי, אל תשתמשו בהן שוב – מדובר במוצר לשימוש חד פעמי בלבד, ועל כן אין להשתמש בהן פעם נוספת לאחר השימוש הראשון. זקוקות לשקיות נוספות? רכשו שקיות נוספות ושמרו על בריאות התינוק.
  • האם השקית עומדת בתקנים? – מדובר בשאלה שלא כל אם טריה תשאל את עצמה, אבל חשוב לבדוק את זה כדי להימנע משימוש בשקיות מגורם לא מוכר. בדקו את הפירוט על אריזת המוצר שאתן קונות, וניתן לחפש את שם המוצר או הברנד באינטרנט כדי לוודא שהוא אכן עומד בתקנים ובטוח לשימוש.

סיכום

שקיות חלב אם הן כלי נוח לאחסון של חלב האם לשימוש במועד מאוחר יותר, וכל עוד בוחרים בשקיות המתאימות ומשתמשים בהן בהתאם להמלצות משרד הבריאות, אין ספק שהן יוכלו להביא תועלת רבה להורים.

**המידע המובא כאן הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית. לקבלת המלצות והוראות רפואיות, יש לפנות לגורמי רפואה המתמחים בתחום.