המדריך המלא לשיער זוהר ובריא לפני האירוע

חלק מהותי מההכנות ליום האירוע אינם מסתכמים רק בבחירה של שמלה ונעליים אלא גם לשיער שלך. עם כל הכבוד לרושם אותו את רוצה ליצור עם השמלה הבלתי נשכחת, אם השיער שלך לא יהיה בריא וזוהר לפני האירוע – הסיכוי שבו תוכלי להיראות במיטבך פוחת באופן משמעותי. אם את מוזמנת בקרוב לאירוע או את בעלת השמחה, זה הזמן לקרוא היטב את המדריך המלא אותו גיבשנו במיוחד בעבורך לטובת יצירת שיער בריא, זוהר ומלא עוד לפני האירוע. מוכנה? בואי נתחיל:

טיפול קולגן לשיער

על מנת ליצור שיער שופע ובריא ניתן ואך רצוי להשתמש בתוספי תזונה ייעודים, כמו למשל קולגן. שיטה שיכולה לסייע לכם להגביר את צריכת הקולגן (חלבון האחראי בין היתר על חיזוק שורש השיער וצמיחתו) היא רכישה של קפסולות קולגן המכילות ריכוז גבוה של חלבון לצד חומצות אמינו וכן תערובת ויטמינים. מדובר בשיטה בטוחה לחלוטין לשימוש מאחר ואין לתוסף תופעות לוואי לטווח הקצר או הרחוק. את הטיפול רצוי לבצע לפחות כשלושה חודשים לפני האירוע, מתוך מטרה לסגל שגרת טיפוח אשר במסגרתה תוכלו לחזק את שורש השיער כמו גם להפחית את קצב הנשירה, אבל גם לקבל יתרונות נוספים בדמות שיפור מרקם עור הפנים וגמישותו, חיזוק המפרקים ועוד. אין מדובר בתרופת קסם אלא בטיפול תומך שנועד לסייע להתמודדות עם שיער חלק ופגום.

תזונה

על מנת לחזק את השיער חשוב מאוד ליצור מערך תזונתי תומך, כל זאת מתוך מטרה לחזק את שורש השיער. לתזונה שלנו יש השפעה אדירה על קצב צמיחת השיער ואפילו על המראה שלו, ועל כן תיאום פגישה אל מול תזונאית לפני האירוע היא חשובה לטובת בנייה של תוכנית תזונה בהתאמה אישית. ישנם לא מעט מזונות המכילים רמו גבוהות של ביוטין ולכן מומלץ לשלב בתזונה פירות, ירקות, ביצים, אגוזי ברזיל וכן חומצות שומן כמו אומגה 3.

המדריך המלא לשיער זוהר ובריא לפני האירוע

מסכה ביתית

במקום להוציא עשרות שקלים בעבור מסכה לשיקום השיער, ניתן ואף רצוי לסגל בשגרת הטיפוח הביתית מסכות אותן ניתן להכין באופן עצמאי ומחומרים שיש לכם כבר בבית. כך למשל, מסכת אבוקדו עם שמן זית מהווה דרך נהדרת לחזק את שורש השיער ואף למנוע קשקשים, מאחר ובאבוקדו כמו גם בשמן זית הם חומרי גלם עתירים בלחות החיונית לטובת שיער בריא ומבריק. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות מגוון רחב של מסכות ביתיות מצוינות לצד טיפים מצד ספרים המציגים את "המתכונים" שלהם למסכות שכל אחד ואחת יכולים להכין בבית.

הימנעות מטיפולים כימיים

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שרבות מבצעות לפני האירוע היא טיפול כימי כמו למשל החלקת שיער או צביעה של השיער. לפעולות כימיות כמו גם חשיפה למקור חום יש השפעה חזקה מאוד על חוזק השיער, ולכן עדיף להימנע ככל האפשר מטיפולים כימיים בסמוך ליום האירוע. במידה והחלטת כן לבצע, הקשיבי להוראות של הספר שלך לגבי מוצרים איכותיים וייעודים שגם ישמרו על השיער שלך. בהקשר זה חשוב לומר כי עדיף ולא לבצע שינויים קיצוניים מדי בשיער בסמוך ליום האירוע, אלא להעדיף ולבצע את הטיפול כחודשיים עד שלושה לפני.

לסיכום, אם אתם עתידים להגיע לאירוע בקרוב, בין אם מדובר באירוע שלך או באירוע אליו את מוזמנת חשוב מאוד לסגל כבר מעכשיו שגרת טיפוח נכונה המתבצעת באמצעות תוספי תזונה ייעודים כמו קולגן לצד מוצרים המותאמים בדיוק לסוג השיער. בכדי לשמור על השיער לאורך זמן, אין לחכות לדקה התשעים מאחר ומדובר בתהליך לטווח הרחוק שבמסגרתו תוכלו להגיע לאירוע עם שיער בריא, מבריק ושופע.