מרחיבים את המשפחה: כל מה שצריך לדעת על לידה ראשונה

אם תשאלו כל זוג צעיר מהו האתגר הגדול ביותר בשנים הראשונות, יש סיכוי שרבים יגידו לכם כי מדובר ברגע ההחלטה להביא ילד לעולם. לצד ההתרגשות הגדולה, השלב הזה מביא גם לא מעט מתחים במהלך הניסיונות להיקלט, בדאגה כי ההיריון יעבור בצורה טובה וחלקה ובחששות מפני השינוי הכלכלי המשמעותי עם התרחבות המשפחה. לכן, חשוב מאד לזכור כי הכנה נאותה לקראת התקופה הזו יכולה בהחלט להקל עליכם לעבור את כל התהליך בשלום וכי אם תקפידו עליה, יש סיכוי שתרגישו הרבה יותר בנוח במהלכה. אז אם אתם גם אתם נמצאים לקראת השלב הכל כך מרגש הזה, הנה כמה דברים שחשוב לדעת על הלידה הראשונה.

הקפדה על כל הבדיקות

חשוב לדעת כי במהלך ההיריון יש סדרת בדיקות ברורה וידועה שיש להקפיד עליהן שכל אישה צריכה לעבור ובמקרים רבים גם בדיקות נוספות בהתאם לכל הריון והמאפיינים שלו. חשוב לקבוע אותן בזמן ובבדיקה הראשונה שתאשר את קיום ההיריון אצל רופא הנשים, תקבלו גם הסבר מפורט על כל הבדיקות ומתי יש לקבוע אותן. בנוסף, נכון שלא צריך לחשוב על תרחישים לא טובים, אבל חשוב לדעת מה עושים במקרה של רשלנות רפואית בהריון. בדיקה שלא נעשתה כראוי או תוצאות שלא פוענחו כשורה עלולות לסכן את האם ואת העובר ועל כן חשוב לשמור בצורה מסודרת את כל המסמכים, ואם אפשר גם לתת לעיניים מקצועיות נוספות לבחון אותם.

קורס הכנה ללידה

באפשרות זוגות לעבור קורס הכנה ללידה שמסביר על השלבים השונים בלידה עצמה ובאשפוז לאחריה. מחקרים מראים כי יולדות שעברו קורס כזה חוו לידה הרבה יותר רגועה וטובה שכן מדובר בלי ספק בהכנה טובה ומקיפה. אפשר לבחור בקורסים פרטיים אצל דולות ומיילדות, אבל חשוב לקחת בחשבון כי הם עולים לא מעט. עם זאת, הקורסים שמציעות קופות החולים במחירים מסובסדים זולים ולפעמים גם ללא תשלום הם בכלל לא רעים וייתנו לכם בהחלט מידע מקיף ומספק.

הגדירי מראש מי יהיה איתך בחדר הלידה

במדינת ישראל נראה כי קרובים רבים רואים את עצמם כחלק בלתי נפרד מהתהליך וכך יש סיכוי שאמא או אחות יתעקשו להתלוות אלייך בנוסף. חשוב שתזכרי כי זאת לגמרי החלטה שלך ואם זה לא מתאים, צייני זאת בפניהן בנימוס. לרוב בוחרות יולדות כי בן או בת הזוג יתלוו אליהם אך אם אתם מעוניינת במלווים נוספים זה בהחלט בסדר גמור.

התכוננו לחיים עם תינוק

לבסוף, זכרו כי לאחר הלידה מחכים לכם חיים שלמים כהורים. הקפידו לרכוש את הציוד הנחוץ מראש או לבקש ממישהו שירכוש אותו בעבורכם ולהכניס את הציוד הביתה לפני או אחרי הלידה אם אתם חוששים מעין הרע. הכנה פיזית, מנטלית ולוגיסטית לקראת הלידה הראשונה תבטיח כי זאת תהיה חוויה מיוחדת, טובה ונעימה.