דיאטת ניקוי רעלים: הדרך שלכם להרגיש בריאים

מכירים את ההרגשה הזאת שהגוף לא בריא? שהקיבה מלאה בחומציות, הראש כואב לעיתים תכופות, צריכת האלכוהול מעיקה על הכבד, והשיער ועור הפנים נראים עייפים? במקרים כאלה ואחרים ייתכן שהגוף שלכם וגם הנפש מותשים מיותר מידי רעלים.

מזון מעובד, צריכת סיגריות ואלכוהול, סוכר בכמויות ואוכל שאינו מזין ובריא – כולם מכניסים רעלים לגוף שגורמים לכם להיות פחות בריאים, יותר חלשים ואפילו פחות מאושרים.

דיאטת ניקוי רעלים שמתפרסת על מספר ימים ואינה נחשבת 'דיאטת כאסח' (אלא הכנה לאורח חיים בריא יותר) יכולה לעזור לגוף שלכם להתנקות מרעלים ולהתאפס ואפילו להתחיל מחדש. בין היתר הדיאטה תסייע לכם להוריד קילוגרמים מיותרים ולהרגיש יותר קלילים ויותר שמחים. תוכלו לקבל מדריך בנושא באתר Vita plus וכן פרטים נוספים על התהליך.

ניקוי רעלים – בואו נתמקד

בכול הנוגע לסוג הדיאטה, לימים בה היא נמשכת ולדרך בה היא מתבצעת: חשוב לעשות סדר בדברים. בתחילה יש לדעת שמדובר בתהליך קצר יחסית של שבועיים בלבד בהם נמנעים ממזון לא בריא, מכניסים יותר נוזלים לגוף ולומדים להגביל צריכת מוצרים לא בריאים, כמו למשל אלכוהול או סוכר.

התהליך מלווה בנטורופתים מומחים וחשוב לקבל ליווי ותפריט מגוון ועשיר שלא יגרום לנזק או חולשה. הניקוי אורך בדרך כלל 12 ימים בהם הגוף נכנס לתהליך ניקוי עם ליווי מקצועי.

מטרות של ניקוי רעלים

לדיאטת ניקוי רעלים יש מטרות ברורות: מדובר בדרך לסלק פסולת מהגוף, להפחית עומסים מהכבד והקיבה ולהוריד חשקים לסוכר, עישון, אלכוהול ואוכל מעובד. כך למשל אנשים שסובלים ממיגרנות מורידים את כמויות הסוכר הלבן שהם צורכים ובכך גם מורידים את תכיפות כאבי הראש החזקים. בסיום התהליך רבים ילמדו לאכול נכון ולהפחית צריכת מאכלים שגורמים להצטברות רעלים בגוף.

בין היתר הדיאטה מספקת הקלה עם הקיבה ופעילות מעיים טובה יותר באמצעות הפחתת מוצרי חלב, גלוטן ובקר. פירוק השומנים יתבצע על ידי צריכת מזונות מעוררי סירטואין שיספקו פירוק רקמות שומן –  מה שיוביל להרזיה.

דיאטת ניקוי רעלים: הדרך שלכם להרגיש בריאים

מה אוכלים?

ניקוי רעלים מתמקד במספר שלבים כאשר בימים הראשונים אוכלים בעיקר אורז, אטריות אורז, פריכיות ומוצרים ללא סוכר. בימים שלאחר מכן ממשיכים לאכול אורז בתוספת ירקות ירוקים ובריאים כמו סלרי ארטישוקים וסלקים.

בין היתר אפשר לאכול סלט שיש בו עלים ירוקים. המזון עליו להיות מתובל בתבלינים מסוגים שונים אך ללא מל או אבקות כמו אבקת מרק. בזמן הדיאטה ישנה הקפדה על כמה שיותר נוזלים והמתקה של תה ירוק, קמומיל, נענע ומרווה על ידי דבש בדבש ללא סוכר. הדיאטה כוללת גם מיצי ירקות אותם שותים מידי כמה שעות.

לאחר ארבעה ימים ניתן להתחיל לאכול מאכלים שיש בהם ירקות כתומים כגון גזר, בטטה, דולרית וכולי, הארוחות יהיו משולבות במאכלים מהימים הראשונים. פירות מותרים הם בעיקר אגס ותפוח.

לקראת הימים האחרונים ניתן להמשיך לאכול מאכלים מהימים הראשונים בתוספת תבשילי תירס, קינואה וכוסמת.

פירות אפשריים הם תפוחים, תפוזים, אגסים, סברסים אבל יש להימנע מפירות כמו בננות, מנגו ושאר פירות טרופיים.

בימים האחרונים כבר אפשר להוסיף לתפריט עדשים, פול וסויה, גרגירי חומוס ודגים רזים ואת כל הפירות שתרצו עבור קינוחים.

לסיכום, אם אתם עומדים להתחתן, או לכל מטרה אחרת, ורוצים לרזות וגם להרגיש טוב: תוכלו לבצע תהליך קצר יחסית של ניקוי רעלים וכך להעלות את מצב הרוח לפני חתונה, להירגע, לישון טוב יותר לפני האירוע ולהוריד במשקל.

כמובן היעזרו באנשי מקצוע ותשימו לב כיצד אתם כבר מהיום הראשון מרגישים הרבה יותר נקיים וקלילים.

 

* המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.