איך לארגן חתונה חלומית ולחסוך בעלויות?

ככל שתעמיקו בתהליך ארגון החתונה, תגלו שמדובר בתעשייה ששואבת לא מעט כספים, וכי עלויות האירוע עשויות להיות יקרות במיוחד. כמעט כל זוג רוצה שהאירוע שלו יהיה ייחודי, מקורי וייזכר לשנים רבות, ועם זאת מבקש גם לחסוך בעלויות. האם זה אפשרי? בהחלט! ריכזנו בעבורכם מדריך מיוחד עם מגוון רחב של טיפים לחתונה במחירים שפויים. לגזור ולשמור.

בואי כלה

נתחיל בכמה טיפים משמעותיים במיוחד הנוגעים לאאוטפיט הכלתי, ולו כי מדובר בלא מעט הוצאות, בהן בהחלט ניתן לחסוך.

איפור ועיצוב שיער – כיום, איפור כלה נע בין 800-2,500 ₪, ואם תצליחו למצוא ספק שיגבה מכם את הסכום המינימלי, זה יהיה נהדר. אבל אם תעדיפו לחסוך את העלויות הללו, טוב לדעת שניתן להתאפר באופן עצמאי, כשעדיף להשקיע בסדנת איפור חד פעמית וללמוד את רזי האיפור. עם קונסילר לכיסוי פגמים, שימר ייחודי, קצת קונטורינג ואודם בגוונים עדינים, ניתן להתאפר לבד לקראת האירוע. ומה לגבי השיער? סיכה מיוחד מעלי אקספרס תעשה את העבודה.

שמלת כלה – הו! כמה שהמחירים עשויים להיות גבוהים בגזרת שמלות הכלה. ניתן למצוא שמלות שעלותן עולה על 10,000 ₪, וזו ללא ספק הוצאה משמעותית. מה עושים? רוכשים את שמלת הכלה מעמותות (שתורמות את הכסף למטרה טובה), כמו בוטיק "רוח נשית" או בוטיק "אהבת הדס". מלבד המטרה הטובה, תוכלו לרכוש שמלות של מעצבים (יד שניה) במחירים מאוד נוחים, ואפילו רק ב1,000 ₪.

לארגן חתונה חלומית ולחסוך בעלויות

עיצוב חלל האירוע

לא מעט זוגות בוחרים את מקום האירוע לפי הקונספט העיצובי, וחלקם מופתעים לגלות שהעיצוב אינו כלול במחיר המנה, אלא שיש לשלם עליו בנפרד. המחירים נעים בין 4,000 ₪, ל 12,000 ₪ כשניתן גם לרכוש את חבילת העיצוב הבסיסית (שהיא כאמור, מאוד בסיסית) שעשויה להיות זולה יותר. איך אפשר לחסוך? ובכן ניתן לוותר על עיצוב האולם, ולעצב את החלל באופן עצמאי. בקבוצות הפייסבוק הייעודיות (כמו כלות DIY, כלות אורבניות וכו'), תמצאו שלל רעיונות לעיצוב מרכזי שולחן ועיצוב קבלת הפנים. את האלמנטים ניתן להכין לבד או לרכוש באינטרנט – מה שמוזיל את העלויות באופן ניכר.

טיפ: אם אתם מתכננים לבצע את עיצוב החתונה בעצמכם, כדאי לוודא עם האולם שזה אפשרי, משום שישנם אולמות שלא מאפשרים להביא עיצוב חיצוני אלא רק את שירותיה של מעצבת הבית.

חבילת צילום? לא חייבים!

אחד הספקים החשובים ביותר באירוע הוא הצלם, וברגע שתתחילו להתקשר לברר, ולומר את המילה "חתונה", סביר להניח שיציעו לכם חבילת צילום הכוללת אלבומים והגדלות. ומה לגבי העלות? ובכן, הממוצע לחבילה כזו הוא 10,000 ₪, לא כולל צילומי טראש.

איך חוסכים? ובכן קודם כל מוותרים על כל התוספות ומבקשים הצעת מחיר עבור צילום האירוע בלבד. בלי אלבומים ובלי הגדלות. אם תעשו זאת, תגלו שהמחיר יורד פלאים, וכי ניתן לחסוך אלפי שקלים. אם בכל זאת תרצו אלבומים למזכרת, תוכלו להכין אותם באופן עצמאי – כיום יש לא מעט אתרי אינטרנט שיאפשרו לכם לעצב את האלבום ולקבלו מודפס עד הבית. והאמת? זה ייצא לכם הרבה יותר זול!

הזמנות

למרות שנדמה שלא ניתן לחסוך בעלויות ההזמנה, טוב לדעת שזה אפשרי. נכון, מדובר בסכום פעוט יחסית, אבל אם ניתן לחסוך בעלויות – אז למה לא?

תחילה נציין שלא חייבים להדפיס הזמנות, אלא שניתן לשלוח לכולם הזמנות דיגיטליות (אלא אם יש אנשים שחשוב להם לקבל מכם הזמנה פיזית). גם בעיצוב ההזמנה ניתן לחסוך, זאת באמצעות תוכנות עיצוב חינמיות שיאפשרו לכם לעצב את ההזמנה בעצמכם, למשל תוכנת העיצוב CANVA. אם החלטתם בכל זאת להדפיס כמה הזמנות, גשו לבית הדפוס הסמוך לביתכם, והדפיסו על דף A3 את כמות ההזמנות הרצויה (הדפסה על דף כזה עולה כמה שקלים בודדים, וכל דף יכול להכיל 10-20 הזמנות, תלוי בגודלן). לאחר מכן תוכלו לחתוך את ההזמנות לגודל הרצוי ולחלק לאורחים.

ואיפה עוד ניתן לחסוך?

  • את הרכב ניתן לקשט באופן עצמאי, כשרצוי להאציל סמכויות על המלווים, ולבקש מהם להוסיף את הטאצ' האישי שלהם לעיצוב הרכב.
  • את חליפת החתן ניתן לרכוש בחנויות ייעודיות בבני ברק – המחירים זולים יותר ויש מבחר רחב של פריטים.
  • וותרו על זר כלה מעוצב, ורכשו זר פרחים מחנות פרחים גנרית. כך תוכלו לחסוך לפחות עוד 100 ₪.
  • במקום לרכוש הינומה בכמה מאות שקלים, גשו לנחלת בנימין, רכשו בד טול ייעודי, ובקשו מתופרת ליצור ממנו את ההינומה.
  • אישורי הגעה ניתן לעשות באופן עצמאי או באמצעות הטפסים של גוגל, זאת במידה וכמות האורחים היא סטנדרטית.

מה נותר? לאחל לכם מזל טוב לרגל הנישואים!