חתונה אזרחית: המדריך המלא לבירוקרטיה לזוג המאושר

חתונה אזרחית

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות מחליטים לזנוח את מוסד הרבנות ולקיים את טקס החתונה במסגרת אזרחית. אין מדובר רק בזוגות שיהדותם לא הוכחה אלא גם בזוגות חילוניים שרוצים ליצור טקס אישי ומותאם לאופי שלהם כזוג. מדובר במגמה חזקה מאוד אך גם כזו שדורשת לא מעט בירוקרטיה, בייחוד אם החתונה עתידה להתרחש מעבר לים. אם גם אתם עתידים להתחתן בקרוב במסגרת של חתונה אזרחית, להלן המדריך המלא שיסייע לכם להתמודד עם הנדבכים הביקורתיים ובהתאם לכך להשלים את הטקס – כאוות רצונכם.

חתונה אזרחית – מה חשוב לדעת?

אחד הטרנדים החמים בתחום של חתונות אזרחיות כולל חתונה אזרחית מעבר לים, בין אם מדובר באירופה או ביוון שהפכה למוקד מוביל של חתונות אזרחיות הנערכות בלוקיישנים עוצרי נשימה. במידה ואתם בוחרים להתחתן בחו"ל, חשוב לדעת כי עליכם להגיע עם מסמכים מטעם משרד הפנים אשר מאשרים כי אתם רווקים, לצד צילום של תעודת זהות וכן תעודת לידה מקורית. על מנת לאשר את אמיתות המסמכים, נדרש ליצור קשר עם עורך דין נוטריון. מתגוררים באזור ירושלים? איש מקצוע שיוכל לעזור לכם בנושא הזה הוא עורך דין נוטריון בירושלים, כל זאת מתוך מטרה לאשר את אמיתות המסמכים ובהתאם לכך ליצור תמהיל שבמסגרתו תוכלו להתחתן באופן חוקי במדינת היעד. שימו לב כי התפקיד של עורך הדין הוא לא רק לחתום אלא בעת הצורך גם לחתום על מסמכים מתורגמים, ועל כן נדרש לבחור בנוטריון המחזיק ברישיון בתחום כמו גם בעל ניסיון בתחום של חתונות אזרחיות, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי הנישואין יאושרו וכי בהמשך תוכלו להגיש את המסמכים למשרד הפנים כאן בישראל.

דגשים חשובים לחתונה אזרחית בחו"ל

חתונה אזרחית בחו"ל נחשבת לאחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, לא מעט בזכות היכולת להפיק טקס חתונה אזרחי בהתאמה אישית בלוקיישנים עוצרי נשימה מעבר לים. היעדים המובילים לחתונה אזרחית הם פורטוגל, יוון וארה"ב, כאשר לכל מדינה יש את הדרישות שלה מבחינת אישור הנישואין. לפני שאתם סוגרים את כרטיסי הטיסה, מומלץ ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום של חתונות אזרחיות מעבר לים, כל זאת מתוך מטרה ליצור תמהיל שבמסגרתו תוכלו להפחית באופן משמעותי את ההתעסקות עם אלמנטים בירוקרטיים כמו גם להבין מראש מה נדרש להביא איתכם מבחינת מסמכים. חלק מהמדינות דורשות תמצית רישום של משרד הפנים ואילו אחרות דורשות גם מסמכים נוספים, ועלכן בשביל להיות מוכנים מומלץ ליצור קשר עם חברה כמו גם להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות של זוגות שהחליטו להתחתן במסגרת האזרחית ואשר יכולים לספר לכם ממקור ראשון על התהליך הבירוקרטי, מתוך מטרה כי תלמדו מהטעויות שלהם ובהתאם לכך תוכלו ליצור טקס חתונה אזרחי העומד בכל הכללים – כאן בישראל ומעבר לים.

הגשת מסמכים כאן בישראל לטובת אישור הנישואין

מאחר ומדינת ישראל עדיין לא מאשרת נישואין אזרחים, ניתן לממש את הזכויות המגיעות לכם כזוג נשוי לאחר החתונה האזרחית במסגרת "ידועים בציבור" המקנים לכם את כל הזכויות שמגיעות גם לזוגות שהתחתנו דרך הרבנות. לאחר החתונה נדרש להגיע למשרד הפנים ביחד עם תרגום של תעודת הנישואין (במידה ובחרתם להתחתן מעבר לים) החתומה ע"י נוטריון. לאחר הגשת המסמכים תוכלו להירשם כידועים בציבור, ובהתאם לכך להשלים את התהליך. אם עד לפני מספר שנים הרשויות בישראל הקשו מאוד על ישראלים להנפיק את האישורים ולקבל אישור, כיום התהליך הבירוקרטי הפך לקל יותר ואף ניתן לביצוע דרך הפלטפורמות הדיגיטליות, כל זאת מתוך מטרה לחסוך זמן ולאפשר לזוגות לממש את הנישואין האזרחיים.